•  महेश सिंह महतो

सिरहा – सिरहाको लहानमा आजदेखि ३ दिने विद्यालयको व्यवस्थापकीय क्षमता सुधार तथा सुशासनका लागि विद्यालय व्यवस्थापन सम्बन्धी क्षमता अभिबृद्धी तथा नेतृत्व विकास तालिम सुरु भएको छ ।

सेभ द चिल्ड्रेनको सहयोग तथा सप्तरीको सुरुङ्गा नगरपालिका ( शिक्षा युवा तथा खेलकुद शाखा) को सहयोगमा तालिम आयोजना भएको आयोजक संस्था सबल नेपालका राधेश्याम रामले जानकारी दिए । तालिमको उदघाटन गर्ने क्रममा प्रमुख अतिथिको आसन्नबाट बोल्दै सुरुङ्गा नगरपालिकाका मेयर मुक्तिनाथ चौधरीले तालिमले विद्यालय क्षेत्र सुधार गर्न अति आवश्यक भुमिका खेल्ने बताएका छन ।

प्रमुख चौधरीले सामुदायिक विद्यालयहरुको पठन पाठन अहिले पनि संन्तोष जनक नभएकोले सुधार गर्न नगरपालिका बिभिन्न खालका प्रयासहरु गरीरहेको बताए । तालिममा बाल संरक्षण नीति , मिल प्रणाली , बालमैत्रि विधालयको सुचकहरु , विद्यालयमा लेखा ब्यबस्थापन तथा शैक्षिक सामग्री व्यबस्थापनको बारेमा छलफल हुने गरेको आयोजक संस्थाले जनाएको छ । करिब २५ जना सहभागीता रहेको तालिमको सहजिकरण सवल नेपालका नगर शिक्षा अधिकृत हिरालाल राणा , शिक्षा श्रोत व्यक्ति भोगेन्द्र कुमार यादव गरि रहेका छन्  ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here