नेकपाकी सांसद शान्ता चौधरी कक्षा ११ मा भर्ना

यसैवर्ष बी प्लस ल्याएर एसइइ उत्तीर्ण गरेकी सत्तारुढ नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)की प्रमुख सचेतक शान्ता चौधरी शुक्रबार कक्षा ११ मा भर्ना भएकी छिन्।

उनी काठमाडौंको सरकारी विद्यालय रत्नराज्य उच्च माविको मानविकी संकायमा भर्ना भएकी हुन्।

सामाजिक सञ्जाल फेसबुकमार्फत् तस्बिर सार्वजनिक गर्दै चौधरीले आफूलाई कम्लहरी जीवनवाट ल्याएर सांसददेखि प्रमुख सचेतकसम्म बनाएकोमा तत्कालिन नेकपा एमालेलाई धन्यवादसमेत दिएकी छिन् । ‘प्राय कक्षा ११ मा भर्ना हुने १५ वर्षको उमेरमा हो तर त्यो उमेरमा परिस्थितिले मलाई झोला बोकेर कलेज जानेहरूलाई टुलुटुलु हेरेर बस्ने बनायो, मुटु समातेर धरधरी रुने बनायो’ चौधरीले विगत सम्झदै अगाडि लेखेकी छिन, ‘आजमात्रै नयाँ बानेश्वरस्थित रत्नराज्य माविको मानविकी संकायमा भर्ना भएकी छु ।’

तत्कालिन नेकपा एमालेका महासचिव माधवकुमार नेपालले दाङवाट ल्याएर समानुपातिक सूचीमा राखी तत्कालिन संविधानसभा सदस्य बनाएका थिए। त्यसपछि संसदीय समितिकी सभापतिसमेत भईसकेकी चौधरीलाई २०७४ को निर्वाचनपछि भने प्रतिनिधिसभातर्फको प्रमुख सचेतकको जिम्मेवारी दिइएको हो।

प्रमुख सचेतकको जिम्मेवारी पाउँदै गर्दा विद्यालय भर्ना भएर एसइइ उत्तीर्ण गरेपछि विभिन्न कलेजले पढाउन अफर गरेका थिए। तर चौधरीले भने सरकारी विद्यालय नै रोजेकी छिन्। ‘दुःखको सागर पौडिदै गरेको मान्छे म, त्यही सागरबाट उतारेर मलाई संसार बुझ्न सक्ने र बिस्तारै मनभित्रका रहर पुरा गर्न वातावरण निर्माण गरिदिने मेरो पार्टी तत्कालीन नेकपा(एमाले) अर्थात् हालको नेकपालाई हार्दिक धन्यवाद छ,’ चौधरीले भावुक हुँदै लेखेकी छिन्, ‘हृदयदेखि नै धन्यवाद छ अग्रज नेतालाई, शुभेच्छुक साथीहरूलाई, आफन्तजनलाई र शिक्षाको ज्योति दिएर बाटो देखाउँदै गर्नु हुने आदरणीय व्यक्तित्वलाई ।’

चौधरीले तीनपटक तत्कालिन संविधानसभा र प्रतिनिधिसभामा नेतृत्व प्रदर्शन गरिसकेकी छिन्। उनले एसइइ पास गर्दा प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओलीले मन्त्रिपरिषद बैठकमा नै मिठाई बाँड्दै खुसीयालीसमेत मनाएका थिए।

‘ईच्छा मेरो, साथ तपाईंहरूको। तत्परता मेरो, प्रेरणा तपाईंहरूको। गुन तिर्न नसकँुला तर अन्तिम श्वाससम्म सम्झिरहने छु, तपाईंहरुको साथलाई र भनिरहने छु– आभारी छु ।’ चौधरीले राजनीतिका अलावा नियमित रुपमा कक्षामा सामेल हुने पनि प्रतिबद्धता जनाएकी छिन्, जसरी विद्यालय जीवनमा पनि प्रायजसो कक्षामा नै सामेल भएर पढेकी थिइन् । उनले एसइइ भने गृह जिल्ला दाङवाट पास गरेकी हुन्।

सिफारिस

सुरूङमार्ग निर्माणले राष्ट्रिय लक्ष्य प्राप्तिमा ठूलो भूमिका खेल्नेछ : प्रधानमन्त्री

काठमाडौँ - प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सडक पूर्वाधारको निर्माण तथा विस्तार गर्ने राष्ट्रिय लक्ष्य प्राप्तिमा सुरूङमार्ग निर्माणले ठूलो भूमिका खेल्ने बताउनुभएको छ । नागढुङ्गा सुरूङमार्ग...

हङकङमाथि नेपालको फराकिलो जीत, पुग्यो सेमिफाइनलमा

काठमाडौं - ओमानमा जारी एसीसी प्रिमियर लिगमा नेपालले लगातार तेस्रो जीत हात पारेको छ । तेस्रो खेलमा बलियो प्रतिस्पर्धी मानिएको हङकङमाथि नेपालले ८ विकेटको...

माओवादी केन्द्रमा फर्किए विश्वद्वीप पाण्डे

काठमाडौँ - नेपाल समाजवादी पार्टीका केन्द्रीय राजनीतिक समितिका सदस्य (केन्द्रीय सदस्य) विश्वद्वीप पाण्डे माओवादी केन्द्रमा फर्किएका छन्। पाण्डेलाई सोमबार बिहान प्रधानमन्त्री तथा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

हङकङमाथि नेपालको फराकिलो जीत, पुग्यो सेमिफाइनलमा

काठमाडौं - ओमानमा जारी एसीसी प्रिमियर लिगमा नेपालले लगातार...

माओवादी केन्द्रमा फर्किए विश्वद्वीप पाण्डे

काठमाडौँ - नेपाल समाजवादी पार्टीका केन्द्रीय राजनीतिक समितिका सदस्य...

उदाउँदो सूर्यलाई अर्घ्य दिएसँगै सकियो चैती छठ

महोत्तरी– मिथिला क्षेत्रमा वासन्ती (चैती) छठ आज बिहान उदाउँदो...

प्रहरीका दुई एआईजी र एक डीआईजी यसैसाता अवकाशमा जाँदै

काठमाडौँ - नेपाल प्रहरीका ३ जना उच्च प्रहरी अधिकृतहरु...

यी स्थानमा मेघ गर्जनसहित वर्षा हुने, केही स्थानमा हावाहुरी आउने

आज कोशी, गण्डकी र कर्णालीलगायत पहाडी भू-भागका केही स्थानमा...

विश्वदीपले पनि छाडे बाबुरामको साथ

डाक्टर बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको नेपाल समाजवादी पार्टीका प्रचार विभाग...

धेरै पढिएको