काठमाडौं – मौसम पूर्वानुमान महाशाखाले मनसुनको न्यून चापीय रेखा औषत स्थानभन्दा कही दक्षिणतिर सरेको जनाएको छ । जसका कारण नेपालमा मनसुन कम सक्रिय हुने महाशाखाले उल्लेख गरेको छ । तर मनसुनको न्यून चापिय रेखा बिस्तारै माथि सरेर औसत स्थानमा आउने संभावना रहेको पनि जनाइएको छ ।

हाल देशको पूर्वी, मध्य तथा पश्चिमी भागमा वदी भई देशका केही स्थानमा हल्कादेखि मध्यम र १/२ स्थानमा भारी वर्षा भइरहेको महाशाखाले जनाएको छ ।

आइतबार (आज) दिउँसो देशका धेरैजसो स्थानमा सामान्य बदली रही केही स्थानमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षा हुने सम्भावना छ । त्यस्तै देशको पहाडी भू–भागका एक/दुई स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जनाएको छ ।

त्यस्तै आइतबार राति सामान्यतया वदली रही पश्चिम, पूर्वी र मध्यका केही स्थानमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जनाएको छ । त्यस्तै पहाडी भू–भागका एक वा दुई स्थानहरूमा भारी वर्षाको सम्भावना छ ।

सोमबार दिउँसो पश्चिम, पूर्वी र मध्यका केही स्थानमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षा हुने तथा पहाडि भू–भागका एक दुई स्थानहरूमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जनाएको छ ।

महाशाखाका अनुसार सोमबार राति सामान्यतया वदली रही केही स्थानहरुमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना छ तथा पूर्वी पहाडी भू–भागका एक वा दुई स्थानहरूमा भारी वर्षाको सम्भावना छ ।

मंगलबार दिउँसो देशका केही स्थानमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षा हुने र पूर्व र मध्य पहाडि भू–भागका एक वा दुई स्थानहरूमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको महाशाखाले जानकारी दिएको छ । मंगलबार राति केही स्थानमा मेघ गर्जन र चट्याङ्गसहित वर्षाको सम्भावना छ ।

आगामी २४ घण्टामा देशको केही स्थानहरुमा मेघगर्जन र चट्याङ्गसहितको वर्षा हुने सम्भावना रहेकोले त्यसबाट बँच्न आवश्यक सतर्कता अपनाउन महाशाखाले अनुरोध गरेको छ ।

पहाडी भू–भागका एक/दुई स्थानमा भारी वर्षाको सम्भावना रहेको उल्लेख गर्दै महाशाखाले चुरेबाट बहने नदिमा पानिको वहावमा आकस्मिक बृद्धि हुन सक्ने भन्दै नदी आसपासमा रहेकाहरुलाई सतर्कता अपनाउन महाशाखाले आग्रह गरेको छ ।

त्यस्तै सडक यातायातमा पहिरो र भू–क्षयका कारण अवरोध आउन सक्ने भएकोले यात्रा गर्दा सतर्कता अपनाउन पनि महाशाखाको अनुरोध छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here