कम्युनिस्टहरुकाे भविष्य छैन: महामन्त्री काेराइला

रामेछाप- नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. सशांक कोइरालाले कम्युनिस्टहरु लामाे समय टिक्न नसक्ने भन्दै कम्युनिस्टहरुकाे भविष्य नभएकाे बताउनु भएकाे छ ।

सत्तारुढ दल नेकपाले चाईनिज कम्युनिस्टकाे प्रशिक्षण लिनुलाई कांग्रेसले कसरी लिएकाे ? भन्ने पश्नमा डा. काेइरालाले कम्युनिस्टहरु इतिहासमा कहिपनि लामाे समयसम्म टिक्न नसकेकाे भन्दै उहाले कम्युनिस्ट  टिकिरहनकाे लागि विचार फेरिरहनु पर्ने भएकाले चाईनिज कम्युनिस्टकाे प्रशिक्षण लिएकाे बताउनु भयाे ।

यसै गरि उहाले यस अघिपनि  कम्युनिस्टहरुले बहुलवाद, माक्सवाद, मायाेवाद लगाएतकाे बाहानामा टिक्न खाेजेकाे भएता पनि लामाे समय टिक्न नसकेकाले अब चाईनिज कम्युनिस्टहरुकाे प्रशिक्षण तिर लागेकाे हुन सक्ने अाराेप लगाउनु भयाे । त्यसैगरि कोइरालाले पार्टी भित्र हुने घात अन्तरघातकाे अन्त्य भएमा कांग्रेसले कसैसँग पनि हार ब्यहाेर्नु नपर्ने समेत दावि गर्नुभयाे । ‘महाधिवेशनकाे अबधिमा गुट उपगुट भएपनि त्यस पछि भने पार्टी एक भएर अघि बढ्नु पर्ने बताउनु भयाे

रामेछापको मन्थलीमा बिहीबार बिहान नेपाल प्रेस युनियन रामेछापदले आयोजना गरेकाे पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा काेइरालाले नेकपा सरकार विना याेजना समृद्धिकाे सपना बाँडिरहेकाे अाराेप लगाउनु भयाे । उहाले देशकोको विकास र समृद्धिको लागि दीर्घकालीन याेजनन र उत्पादनमा जोड दिनुपर्ने समेत बताउनुभयाे ।

सिफारिस

सुरूङमार्ग निर्माणले राष्ट्रिय लक्ष्य प्राप्तिमा ठूलो भूमिका खेल्नेछ : प्रधानमन्त्री

काठमाडौँ - प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले सडक पूर्वाधारको निर्माण तथा विस्तार गर्ने राष्ट्रिय लक्ष्य प्राप्तिमा सुरूङमार्ग निर्माणले ठूलो भूमिका खेल्ने बताउनुभएको छ । नागढुङ्गा सुरूङमार्ग...

हङकङमाथि नेपालको फराकिलो जीत, पुग्यो सेमिफाइनलमा

काठमाडौं - ओमानमा जारी एसीसी प्रिमियर लिगमा नेपालले लगातार तेस्रो जीत हात पारेको छ । तेस्रो खेलमा बलियो प्रतिस्पर्धी मानिएको हङकङमाथि नेपालले ८ विकेटको...

माओवादी केन्द्रमा फर्किए विश्वद्वीप पाण्डे

काठमाडौँ - नेपाल समाजवादी पार्टीका केन्द्रीय राजनीतिक समितिका सदस्य (केन्द्रीय सदस्य) विश्वद्वीप पाण्डे माओवादी केन्द्रमा फर्किएका छन्। पाण्डेलाई सोमबार बिहान प्रधानमन्त्री तथा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

हङकङमाथि नेपालको फराकिलो जीत, पुग्यो सेमिफाइनलमा

काठमाडौं - ओमानमा जारी एसीसी प्रिमियर लिगमा नेपालले लगातार...

माओवादी केन्द्रमा फर्किए विश्वद्वीप पाण्डे

काठमाडौँ - नेपाल समाजवादी पार्टीका केन्द्रीय राजनीतिक समितिका सदस्य...

उदाउँदो सूर्यलाई अर्घ्य दिएसँगै सकियो चैती छठ

महोत्तरी– मिथिला क्षेत्रमा वासन्ती (चैती) छठ आज बिहान उदाउँदो...

प्रहरीका दुई एआईजी र एक डीआईजी यसैसाता अवकाशमा जाँदै

काठमाडौँ - नेपाल प्रहरीका ३ जना उच्च प्रहरी अधिकृतहरु...

यी स्थानमा मेघ गर्जनसहित वर्षा हुने, केही स्थानमा हावाहुरी आउने

आज कोशी, गण्डकी र कर्णालीलगायत पहाडी भू-भागका केही स्थानमा...

विश्वदीपले पनि छाडे बाबुरामको साथ

डाक्टर बाबुराम भट्टराई नेतृत्वको नेपाल समाजवादी पार्टीका प्रचार विभाग...

धेरै पढिएको