रामेछाप- नेपाली कांग्रेसका महामन्त्री डा. सशांक कोइरालाले कम्युनिस्टहरु लामाे समय टिक्न नसक्ने भन्दै कम्युनिस्टहरुकाे भविष्य नभएकाे बताउनु भएकाे छ ।

सत्तारुढ दल नेकपाले चाईनिज कम्युनिस्टकाे प्रशिक्षण लिनुलाई कांग्रेसले कसरी लिएकाे ? भन्ने पश्नमा डा. काेइरालाले कम्युनिस्टहरु इतिहासमा कहिपनि लामाे समयसम्म टिक्न नसकेकाे भन्दै उहाले कम्युनिस्ट  टिकिरहनकाे लागि विचार फेरिरहनु पर्ने भएकाले चाईनिज कम्युनिस्टकाे प्रशिक्षण लिएकाे बताउनु भयाे ।

यसै गरि उहाले यस अघिपनि  कम्युनिस्टहरुले बहुलवाद, माक्सवाद, मायाेवाद लगाएतकाे बाहानामा टिक्न खाेजेकाे भएता पनि लामाे समय टिक्न नसकेकाले अब चाईनिज कम्युनिस्टहरुकाे प्रशिक्षण तिर लागेकाे हुन सक्ने अाराेप लगाउनु भयाे । त्यसैगरि कोइरालाले पार्टी भित्र हुने घात अन्तरघातकाे अन्त्य भएमा कांग्रेसले कसैसँग पनि हार ब्यहाेर्नु नपर्ने समेत दावि गर्नुभयाे । ‘महाधिवेशनकाे अबधिमा गुट उपगुट भएपनि त्यस पछि भने पार्टी एक भएर अघि बढ्नु पर्ने बताउनु भयाे

रामेछापको मन्थलीमा बिहीबार बिहान नेपाल प्रेस युनियन रामेछापदले आयोजना गरेकाे पत्रकार भेटघाट कार्यक्रममा काेइरालाले नेकपा सरकार विना याेजना समृद्धिकाे सपना बाँडिरहेकाे अाराेप लगाउनु भयाे । उहाले देशकोको विकास र समृद्धिको लागि दीर्घकालीन याेजनन र उत्पादनमा जोड दिनुपर्ने समेत बताउनुभयाे ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here