काठमाडौं – नेपाल प्रहरीका प्रहरी अतिरिक्त महानिरिक्षक (एआईजीपी) धीरु बस्न्यात मानार्थ डानबाट सम्मानित भएका छन् । नेपालमा तेक्वान्दो खेलको विकास, प्रवद्र्धनमा खेलेको भूमिकाको उच्च मूल्यांकन गर्दै कोरियाले एआईजीपी बस्न्यातलाई सम्मान गरेको हो । नेपालका लागि कोरियाली राजदूत पार्क योङ सिकले एआईजीपी बस्न्यातलाई राष्ट्रिय प्रहरी प्रशिक्षण प्रतिष्ठानमा आयोजित एक समारोहका बीच मानार्थ डनको प्रमाणपत्रद्धारा सम्मान तथा तेक्वान्दो खेल सामाग्री हस्तान्तरण गरेका हुन् ।

कार्यक्रममा राजदूत सिकले तेक्वान्दो खेलका लागि पूर्याएको भूमिकाको उच्च मूल्यांकन गर्दै एआईजीपी बस्न्यातलाई मानार्थ डानको उपाधि सहित सम्मानित गरिएको जानकारी दिए । उनले नेपालमा तेक्वान्दो खेलको विकास राम्रोसंग भईरहेको भन्दै यही खेलको माध्यमबाट समेत नेपाल र कोरियाको सम्बन्ध झन नजिक बनिरहेको उल्लेख गरे । एआईजीपी बस्न्यात एक कुशल, अनुभवी, क्षमतावान र निष्ठावान प्रहरी अफिसर भएको बताउँदै राजदूत सिकले मानार्थ डानले सम्मान गर्न पाउँदा आँफू र कोरिया सरकारलाई खुसी लागेको समेत बताए ।

एआईजीपी बस्न्यातले पाएको सम्मानलाई देश, जनता र सिँगो प्रहरी सँगठनको हित र प्रतिष्ठाका लागि लगाउने बताए । नेपाल र कोरियाका बीच बिभिन्न आयामहरुमा लामो समय देखि हार्दिकतापूर्ण सम्बन्ध रहिआएको उल्लेख गर्दै एआईजीपी बस्न्यातले नेपालमा तेक्वान्दो खेलको प्रवद्र्धनका लागि कोरिया सरकारले गरिरहेको सहयोगको चर्चा गरे ।

कोरिया सरकारले यसअघि सोही उपाधिले पूर्व राष्ट्रपति रामवरण यादवलाई सम्मान गरेको थियो । सो पछि मानार्थ डान पाउनेमा एआईजीपी बस्न्यात दोश्रो नेपाली बन्न पुगेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here