रामेछाप –
रामेछाप नगरपालिका रामेछापले  अाईतबार नगरपालिकामा  निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधिहरुका लागि एक दिवसीय  अभिमुखिकरण कार्यक्रम सम्पन्न गरेकाे छ ।

कार्यक्रममा लैङ्गिक हिंसा विरुद्ध सचेतना , लैङ्गिक उत्तरदायी बजेट तथा कानुनि व्यवस्था सम्बन्धि अजानकारी गराईएकाे थियाे । लैङ्गिक हिंसा सम्बन्धि कानुनि ब्यवस्थाका बारेमा नगरका कानुनी सल्लाहकार लाेकहरी दाहाल, जानकारी लैङ्गिक उत्तरदायी बजेट सम्बन्धि काेष तथा लेखा नियन्त्रण कार्यलयका प्रमुख यमुना प्रधानले सहजिकरण गर्नुभएकाे थियाे । यसै गरि रामेछाप नगरपालिका शिक्षा विभाग प्रमुख शुकदेव नेपालले लैङ्गिक हिंसा , घरेलु हिंसा तथा हिंसा न्युनिकरणका उपाए सम्बन्धि जानकारी दिनुभएकाे थियाे भने नेतृत्व विकास र नेतृत्वमा हुनुपर्ने गुणहरुका बारेमा नगरपालिका प्रशासकीय प्रमुख ईश्वर दाहालले जानकारी गराउनु भएकाे थियाे ।

कार्यक्रममा प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिला केसिले महिलाकाे समस्या महिलाले मात्र समाधान गर्न नसक्ने भन्दै उहाले महिलाको समस्याका बारेमा पुरुषलाई पनि बुझाउनु पर्ने र।पुरुषको पनि साथ अावस्यक पर्ने बताउनु भयाे ।
साे कार्यक्रम याेजना छनाैट तथा लैङ्गिक उत्तरदायी बजेट विनियोजनमा सहज हुने तथा महिला जनप्रतिनिधिकाे सहभागीता समेत उल्लेखनीय बनाउन सहयाेग पुगाेस  भन्ने उद्देश्यले अायाेजना गरिएकाे नगरकी उपप्रमुख सिर्जना खड्काले जानकारी दिनु भयाे ।

कार्यक्रममा प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिला कुमारी केसिकाे प्रमुख अातित्थ्यता तथा रामेछाप नगरपालिकाका उपप्रमुख सिर्जना खड्काकाे अध्यक्षता भएकाे थियाे । नगरका सबै वडामा निर्वाचित महिला जनप्रतिनिधि तथा महिला संजाल रामेछापका पदाधिकारीकाे सहभागिता रहेकाे थियाे । सबै वडाबाट निर्वाचित जनप्रतिनिधि तथा महिला संजाल रामेछापका पदाधिकारीहरुकाे सहभागीता रहेकाे थियाे ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here