सडकमा कालाेपत्रे काम सकेर हस्तान्तरण गर्न नपाउदै उप्कियो

चितवन – चितवनको भण्डाराबाट धादिङको मलेखु जोड्ने चेपाङ मार्ग सडकखण्डकाे कालाेपत्रेकाे काम सकिन नपाउदै कालाेपत्रे उप्किएन थालेकाे स्थानीयले गुनासाे गरेकाे छ । उक्त सडक चितवनतर्फ ६ किलोमिटर र धादिङतर्फ १० किलोमिटर गरि १६ किलोमिटर सडक कालोपत्रे भएकाे हाे ।

सडक डिभिजन कार्यालय भरतपुरकाे सहयाेगमा महालक्ष्मी शिवशक्ति सेवाले कालाेपत्रेकाे काम जिम्मा लिएकाे थियाे । उक्त सडक खण्ड अन्तर्गत चितवन खण्डमा ३९ र धादिङ खण्डमा २३ किलोमिटर पर्दछ । ६२ किलोमिटर लामो चेपाङ मार्गको यस अघि ४६ किलोमिटर सडक कालाेपत्रेकाे भइसकाे थियाे । चालु अार्थिक वर्ष भित्र काम सक्ने गरि १६ किलोमिटर सडक कालाेपत्रेकाे काम सुरु भएको थियाे । सडक डिभिजन कार्यलय भरतपुरसगकाे सम्झौता अनुसार कालाेपत्रेकाे काम असार मसान्त सकिनु पर्ने भनिए पनि कालाेपत्रे काम सकिएकाेमहालक्ष्मी शिवशक्तिले जनाएकाे छ ।

उक्त सडकमा कालाेपत्रेकाे काम सकेर हस्तान्तरण गर्न नपाउदै कालाेपत्रे नै उप्किएर ठाउँ – ठाउमा सडक भत्किन समेत थालेकाे स्थानीय प्रज्वल दवाडीले जानकारी दिनुभयो छ । विकास निर्माणकाे नाममा नागरिककाे अाँमा छाराे हानेकाे भन्दै सरकाेकारवाला निकाएबाट यथासिग्र अनुगमन गरि कारवाहि नगरे सडक संचालनमा राेक लगाउने समेत स्थानियले चेतावनी दिएकाे छ । चितवनको भण्डाराबाट धादिङको मलेखु जोड्ने यो सडकखण्डमा अधिकांश सिमान्तकृत जाति चेपाङहरु बस्ती भएकाले सडककाे नाम चेपाङ मार्ग राखिएको हाे ।

सो सडक निर्माण भएपछि चितवनबाट काठमाडौ‌ं जाने सडककाे दुरी छोटिनेछ । भण्डाराबाट भरतपुर ,मुग्लिन हुँदै मलेखुसम्म जान १०६ किलोमिटर रहेकाे छ । चेपाङ मार्ग भारत र चीनलाई जाड्ने सबैभन्दा छोटो दूरीकाे सडक हाे ।

सिफारिस

एसईई प्रिन्सेस बाह्रौं संस्करणको ताज प्राप्तिलाई, १३ जनालाई विशेष शैक्षिक सेवा सम्मान

काठमाडौं - सिजन मिडियाद्धारा आयोजित नामी कलेज एसईई प्रिन्सेस २०२४ सम्पन्न भएको छ । एसईई प्रिन्सेसको बाह्रौं संस्करणकी विजेताको ताज प्राप्ति श्रेष्ठले पहिरन सफल...

मौसम: कोसीमा वर्षा हुँदै, दिउँसो ३ प्रदेशमा पानी पर्ने

हाल देशको पूर्वी भूभागमा मनसुनी प्रणालीको प्रभाव रहेको छ भने बाँकी भूभागमा स्थानीय वायु, पश्चिमी वायु तथा भारतको बिहार आसपास बनेको न्यून चापीय क्षेत्रको...

काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम यो वर्षकै उच्च, आज पानी पर्ला ?

काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम यो वर्षको अहिलेसम्मकै उच्च देखिएको छ। मौसम पूर्वानुमान महाशाखाका अनुसार आज (बुधबार) बिहानको मापनमा काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम २१.८ डिग्री...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

मौसम: कोसीमा वर्षा हुँदै, दिउँसो ३ प्रदेशमा पानी पर्ने

हाल देशको पूर्वी भूभागमा मनसुनी प्रणालीको प्रभाव रहेको छ...

काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम यो वर्षकै उच्च, आज पानी पर्ला ?

काठमाडौँ उपत्यकाको न्यूनतम तापक्रम यो वर्षको अहिलेसम्मकै उच्च देखिएको...

पाटाको उपाध्यक्षमा सुमन पाण्डे निर्वाचित

 प्यासिफिक एशिया ट्राभल एशोसिएसन (पाटा) अन्तर्राष्ट्रिय मुख्यालयको उपाध्यक्ष पदमा...

अबदेखि ड्राइभिङ लाइसेन्स पनि राष्ट्रिय परिचयपत्रमै

सरकारले आगामी आर्थिक वर्षदेखि नयाँ लाइसेन्स लिने र नवीकरण...

धेरै पढिएको