चितवन – चितवनको भण्डाराबाट धादिङको मलेखु जोड्ने चेपाङ मार्ग सडकखण्डकाे कालाेपत्रेकाे काम सकिन नपाउदै कालाेपत्रे उप्किएन थालेकाे स्थानीयले गुनासाे गरेकाे छ । उक्त सडक चितवनतर्फ ६ किलोमिटर र धादिङतर्फ १० किलोमिटर गरि १६ किलोमिटर सडक कालोपत्रे भएकाे हाे ।

सडक डिभिजन कार्यालय भरतपुरकाे सहयाेगमा महालक्ष्मी शिवशक्ति सेवाले कालाेपत्रेकाे काम जिम्मा लिएकाे थियाे । उक्त सडक खण्ड अन्तर्गत चितवन खण्डमा ३९ र धादिङ खण्डमा २३ किलोमिटर पर्दछ । ६२ किलोमिटर लामो चेपाङ मार्गको यस अघि ४६ किलोमिटर सडक कालाेपत्रेकाे भइसकाे थियाे । चालु अार्थिक वर्ष भित्र काम सक्ने गरि १६ किलोमिटर सडक कालाेपत्रेकाे काम सुरु भएको थियाे । सडक डिभिजन कार्यलय भरतपुरसगकाे सम्झौता अनुसार कालाेपत्रेकाे काम असार मसान्त सकिनु पर्ने भनिए पनि कालाेपत्रे काम सकिएकाेमहालक्ष्मी शिवशक्तिले जनाएकाे छ ।

उक्त सडकमा कालाेपत्रेकाे काम सकेर हस्तान्तरण गर्न नपाउदै कालाेपत्रे नै उप्किएर ठाउँ – ठाउमा सडक भत्किन समेत थालेकाे स्थानीय प्रज्वल दवाडीले जानकारी दिनुभयो छ । विकास निर्माणकाे नाममा नागरिककाे अाँमा छाराे हानेकाे भन्दै सरकाेकारवाला निकाएबाट यथासिग्र अनुगमन गरि कारवाहि नगरे सडक संचालनमा राेक लगाउने समेत स्थानियले चेतावनी दिएकाे छ । चितवनको भण्डाराबाट धादिङको मलेखु जोड्ने यो सडकखण्डमा अधिकांश सिमान्तकृत जाति चेपाङहरु बस्ती भएकाले सडककाे नाम चेपाङ मार्ग राखिएको हाे ।

सो सडक निर्माण भएपछि चितवनबाट काठमाडौ‌ं जाने सडककाे दुरी छोटिनेछ । भण्डाराबाट भरतपुर ,मुग्लिन हुँदै मलेखुसम्म जान १०६ किलोमिटर रहेकाे छ । चेपाङ मार्ग भारत र चीनलाई जाड्ने सबैभन्दा छोटो दूरीकाे सडक हाे ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here