सरकारकाे शत्रु हाेईन पत्रकार !

ज्ञानु श्रेष्ठ ,

सरकारकाे विरुद्धमा लेख्छन् भन्ने डरमा पत्रकारकाे हात बाध्नेखालकाे विधेयक ल्याउने सरकार पत्रकार हाेईन पत्रुकार भन्दै नाककाे डाडी भाच्न कराेड बजेट विनियोजन गर्ने जनप्रतिनिधि । के पत्रकार सरकारकाे बन्धक हाे ? के सरकारकाे गलत गतिविधिलाई पत्रकारले चुपचाप समर्थन गर्नुपर्ने हाे ? के जनप्रतिनिधिले गरेका सबै काम ठिक छन् ? साच्चै पत्रकार पत्रु भएकाे हाे ? के कसैलाई प्रश्न गर्ने अधिकार छैन ? नेपालकाे संविधानबाट वाक स्वतन्त्रता खारेज भएकाे हाे त ? पत्रकार सरकारकाे शत्रु हाेकी समर्थक ? पत्रकारले सरकारकाे प्रशंसामा मात्र गर्नु पर्ने हाे । सरकारकाे गतिविधिलाई टुलुटुलु हेरर विना प्रतिकृया थपडी बजाउने निर्ह कुनै पाटिकाे कार्यकर्ता जस्ताे हाे पत्रकार । नागरिककाे चाहाना विपरीत काम गर्ने अधिकार सरकारलाई छ ।

काेही पत्रकार समाचार लेखेकै भरमा जेल जानू पर्ने , काेहि प्रश्न साेधेकै कारण मिडियाबाट निकालिनु पर्ने, काेहि सत्य बाेल्दा कुटाइ खानुपर्ने, गलत कामकाे विराेध गर्दा दुश्मन सम्झिने , सरकारकाे विपक्षमा लेख्दा कानुन नै फेर्नु पर्ने । संसार संचारकाे सहयाेगले विकासकाे चरमचुलीमा पुगिसक्दा नेपाल भने संचार माथि नै संका गरेर संचारमाथि अङ्कुश लगाउने प्रयास गर्दैछ ।

याे कस्ताे मुलुक हाे जहा जनताकाे लागि जनताद्वारा गरिने शासन ब्यवस्थामा पनि सरकारकाे एकतर्फी शासन लादिने । लाेकतान्त्रिक गणतान्त्रमक देशमा नागरिकले विचार राख्न नपाउने , विराेध गर्न नपाउने अनि सरकारकाे गुलाम जस्ताे बन्नु पर्ने हाे नागरिक । सबै काममा समर्थन जनाउनु पर्ने कस्ताे शासन हाे राणा,पञ्चायत र राजाकाे शासनमा भन्दा नी कडा र कष्टकर लाेकतान्त्रिक शासन । नागरिक झस्किदैछन् लाेकतान्त्र भन्दा राणा , राजा र पञ्चायत नै ठिक थियाे । नागरिकले गलतलाइ गलत , सहिलाइ समर्थन र स्वतन्त्रता पुर्वक अाफ्नाे विचार राख्न पाउने अवस्था छैन ।

प्रेसमा हस्तक्षप, भष्ट्राचारलाई प्राेत्साहन र अपराधीलाई पुरस्कार , नागरिकलाई त्रास , सार्वजनिक सम्पत्ति नेतालाई ,विकास ठेकेदार र भराैटेलाइ । यसरी देशकाे विकास कसरी हाेला , नागरिकले सुविधा कहिले पाउलान, युवामा उर्जा कहाँबाट आउला ?  वर्षाैदेखि अस्थिर सरकार र संकडकाल बेहाेरेकाे मुलुकमा बल्ल स्थिर सरकार आएकाे छ । नागरिकमा आशापलाएको छ । सरकार मातिएकाे छ , आतिएकाे , अनि बहुमतकाे बलमा मनाेपाेलीमा बरालीएकाे छ । यसरी नागरिकमा निराशा छाएकाे र आशा निराशामा बद्लीकाे छ ।

सिफारिस

पोषराज पोखरेल एआईजी बढुवामा सिफारिस

काठमाडौं - पोषराज पोखरेल नेपाल प्रहरीको प्रहरी अतिरिक्त महानिरीक्षक (एआईजी) बढुवामा सिफारिस भएका छन् । बढुवा समितिको आज बसेको बैठकले पोखरेललाई एआईजी बढुवाका लागि सिफारिस...

मन्त्रीहरू हेरफेर गर्दै प्रचण्ड, को को हुँदैछन् बिदा ?

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/०८२ को बजेट पारित भएलगत्तै मन्त्रिपरिषद्मा व्यापक हेरफेरको तयारी गरेका छन् । उनले केही महिनायता मन्त्री हेरफेरको प्रयास...

कहाँ गए प्रहरी सहायक निरीक्षकसहित १३ जवान, सात दिनभित्र हाजिर नभए जागिर चैट

प्रहरी प्रधान कार्यालयले आफूखुशी गैरहाजिर रहेका १३ जना प्रहरीलाई सम्पर्कमा आउन सूचना जारी गरेको छ। कार्यालयले प्रहरी सहायक निरीक्षकदेखि जवानसम्म १३ जना कर्मचारी झन्डै दुई...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

मन्त्रीहरू हेरफेर गर्दै प्रचण्ड, को को हुँदैछन् बिदा ?

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/०८२ को...

कहाँ गए प्रहरी सहायक निरीक्षकसहित १३ जवान, सात दिनभित्र हाजिर नभए जागिर चैट

प्रहरी प्रधान कार्यालयले आफूखुशी गैरहाजिर रहेका १३ जना प्रहरीलाई...

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन आज किन आउँदैछन् नेपाल ?

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन वेइडोङ्ग तीन दिने औपचारिक भ्रमणमा...

अबका ३ दिन धेरै ठाउँमा भारी वर्षा हुने, आज कहाँ कहाँ पर्छ पानी?

अहिले कोसी, मधेस, बागमती र गण्डकी प्रदेशका अधिकांश भूभाग...

सुशील प्याकुरेलद्वारा राजदुत पद अस्वीकार

काठमाडौँ - सुशील प्याकुरेलले राजदुत पद अस्वीकार गरेका छन्...

खेलमार्फत् अर्थतन्त्र र कूटनीतिक सम्बन्ध सुदृढ गर्न पहल लिइरहेको छु : प्रधानमन्त्री

काठमाडौँ - प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले खेलमार्फत् अर्थतन्त्र र...

धेरै पढिएको