सरकारकाे शत्रु हाेईन पत्रकार !

ज्ञानु श्रेष्ठ ,

सरकारकाे विरुद्धमा लेख्छन् भन्ने डरमा पत्रकारकाे हात बाध्नेखालकाे विधेयक ल्याउने सरकार पत्रकार हाेईन पत्रुकार भन्दै नाककाे डाडी भाच्न कराेड बजेट विनियोजन गर्ने जनप्रतिनिधि । के पत्रकार सरकारकाे बन्धक हाे ? के सरकारकाे गलत गतिविधिलाई पत्रकारले चुपचाप समर्थन गर्नुपर्ने हाे ? के जनप्रतिनिधिले गरेका सबै काम ठिक छन् ? साच्चै पत्रकार पत्रु भएकाे हाे ? के कसैलाई प्रश्न गर्ने अधिकार छैन ? नेपालकाे संविधानबाट वाक स्वतन्त्रता खारेज भएकाे हाे त ? पत्रकार सरकारकाे शत्रु हाेकी समर्थक ? पत्रकारले सरकारकाे प्रशंसामा मात्र गर्नु पर्ने हाे । सरकारकाे गतिविधिलाई टुलुटुलु हेरर विना प्रतिकृया थपडी बजाउने निर्ह कुनै पाटिकाे कार्यकर्ता जस्ताे हाे पत्रकार । नागरिककाे चाहाना विपरीत काम गर्ने अधिकार सरकारलाई छ ।

काेही पत्रकार समाचार लेखेकै भरमा जेल जानू पर्ने , काेहि प्रश्न साेधेकै कारण मिडियाबाट निकालिनु पर्ने, काेहि सत्य बाेल्दा कुटाइ खानुपर्ने, गलत कामकाे विराेध गर्दा दुश्मन सम्झिने , सरकारकाे विपक्षमा लेख्दा कानुन नै फेर्नु पर्ने । संसार संचारकाे सहयाेगले विकासकाे चरमचुलीमा पुगिसक्दा नेपाल भने संचार माथि नै संका गरेर संचारमाथि अङ्कुश लगाउने प्रयास गर्दैछ ।

याे कस्ताे मुलुक हाे जहा जनताकाे लागि जनताद्वारा गरिने शासन ब्यवस्थामा पनि सरकारकाे एकतर्फी शासन लादिने । लाेकतान्त्रिक गणतान्त्रमक देशमा नागरिकले विचार राख्न नपाउने , विराेध गर्न नपाउने अनि सरकारकाे गुलाम जस्ताे बन्नु पर्ने हाे नागरिक । सबै काममा समर्थन जनाउनु पर्ने कस्ताे शासन हाे राणा,पञ्चायत र राजाकाे शासनमा भन्दा नी कडा र कष्टकर लाेकतान्त्रिक शासन । नागरिक झस्किदैछन् लाेकतान्त्र भन्दा राणा , राजा र पञ्चायत नै ठिक थियाे । नागरिकले गलतलाइ गलत , सहिलाइ समर्थन र स्वतन्त्रता पुर्वक अाफ्नाे विचार राख्न पाउने अवस्था छैन ।

प्रेसमा हस्तक्षप, भष्ट्राचारलाई प्राेत्साहन र अपराधीलाई पुरस्कार , नागरिकलाई त्रास , सार्वजनिक सम्पत्ति नेतालाई ,विकास ठेकेदार र भराैटेलाइ । यसरी देशकाे विकास कसरी हाेला , नागरिकले सुविधा कहिले पाउलान, युवामा उर्जा कहाँबाट आउला ?  वर्षाैदेखि अस्थिर सरकार र संकडकाल बेहाेरेकाे मुलुकमा बल्ल स्थिर सरकार आएकाे छ । नागरिकमा आशापलाएको छ । सरकार मातिएकाे छ , आतिएकाे , अनि बहुमतकाे बलमा मनाेपाेलीमा बरालीएकाे छ । यसरी नागरिकमा निराशा छाएकाे र आशा निराशामा बद्लीकाे छ ।

सिफारिस

क्रिकेट खेलाडीले अब मासिक एक लाख तलब पाउने

नेपाल क्रिकेट संघ (क्यान) ले राष्ट्रिय क्रिकेट टोलीका सदस्यहरूको तलब बढाएको छ। शनिबार र सोमबार बसेको क्यान कार्यसमिति बैठकले खेलाडीहरुलाई नयाँ वर्गीकरण गर्दै तलब...

लिटिल क्लाईम्बर्स स्कुलमा अबाकस प्रतियोगीता, स्मरण पौडेल बने प्रथम

काठमाडौं - काठमाडौंको नागर्जुन नगरपालिका २ मा रहेको लिटिल क्लाईम्बर्स इङ्ग्लिस सेकेन्डरी स्कुलमा स्कुल लेवल अबाकस प्रतियोगीता सम्पन्न भएको छ । अभिभावक र विद्यार्थीको...

लिटिल क्लाईम्बर्समा अबाकस, राष्ट्रिय ट्रफी उचालेरै छाड्ने दाउ

काठमाडौं । काठमाडौंको नागर्जुन नगरपालिका २ मा रहेको लिटिल क्लाईम्बर्स इङ्ग्लिस सेकेन्डरी स्कुलमा स्कुल लेवल अबाकस प्रतियोगीता सम्पन्न भएको छ । अभिभावक र विद्यार्थीको...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

लिटिल क्लाईम्बर्स स्कुलमा अबाकस प्रतियोगीता, स्मरण पौडेल बने प्रथम

काठमाडौं - काठमाडौंको नागर्जुन नगरपालिका २ मा रहेको लिटिल...

लिटिल क्लाईम्बर्समा अबाकस, राष्ट्रिय ट्रफी उचालेरै छाड्ने दाउ

काठमाडौं । काठमाडौंको नागर्जुन नगरपालिका २ मा रहेको लिटिल...

फुट्सल प्रतियोगिता आयोजना गर्दै एनएफपिजे, आफ्नो टिम बनाउन थाल्यो प्रशिक्षण

काठमाडौँ -  राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समूह,नेपाल (एनएफपिजे)ले आगामी चैत्र...

पत्रकार शाक्य र गौतममाथि दुर्व्यवहार गर्ने प्रहरीलाई तत्काल कारबाही गर्न पत्रकार महासंघको माग

काठमाडौँ - नेपाल पत्रकार महासंघले समाचार सङ्कलनका क्रममा नेप्लिज...

राष्ट्रिय फाेटाे पत्रकार समूह दोलखा शाखाकाे अध्यक्षमा प्रलाद आचार्य

दोलखा – राष्ट्रिय फोटो पत्रकार समूह (एनएफपिजे) नेपालको दोलखा...

सूचना विभागको कार्ड पैसाले किन्ने प्रहरीको धम्की, परिचयपत्र खोसेर पत्रकारमाथि धरपकड

काठमाडौं - कालिमाटी प्रहरी वृत्तबाट खटिएका सुरक्षाकर्मीहरुले पत्रकारमाथि दुव्र्यवहार...

धेरै पढिएको