वडाअध्यक्षद्वारा सव -ईन्जिनियरमाथि कुट्पिट

रामेछाप – सुनापति गाउपालिका २ डिमिपाेखरीका वडाअध्यक्ष कमल केसीले वडामा कमर्यरत सव -ईन्जिनियर हिमाल खड्कालाई अाईतबार हातपात गरेका छन् । भुकम्प प्रभावितले पुन:निर्माणका लागि पाएकाे दाेस्राे किस्ता र तेस्राे किस्ताकाे निकासा सम्बन्धि सुचना फेसबुकमा राखेकाे भन्दै वडा अध्यक्ष केसिले ईन्जिनियर खड्कालाई हातपात गरेकाे थियाे । विना गल्ति जनप्रतिनिधिले इन्जिनियर खड्कालाई अपशब्द प्रयाेग गर्दै निलडाम हुनेगरि कुटपिट गरेकाे छ। यसरी जनप्रतिनिधिबाट नै ईन्जिनियर कुटिएकाेमा कानुनी कारणबाहिकाे माग गर्दै राष्ट्रिय पुननिर्माण प्राधिकरण प्राविधिक संजाल रामेछापले साेमबार एक विज्ञप्ति जारी गरेकाे छ ।

यसअघि पनि मापदण्ड पूरा नभएकाे घर पास गराउन दबाव दिने,थर्काउने गरेकाे र यश प्रकारकाे गतिविधि पटकपटक गरणदा समेत जनप्रतिनिधि भएकै कारण कानुनी कारबाही नहुदा केसिकाे झन मनाेबल बढेकाे हुदा केसीलाई कानुनी कारबाही नभएसम्म प्राविधिकहरुले अाफ्नाे कामकाग ठप्प पार्ने विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएकाे छ । सुनापतिमा साेमबार देखि नै काम ठप्प पारिएकाे जनाएको छ भने अबकाे एकसाता भित्र कानुनी कारबाहिरी नभए जिल्ला भरिनै कामकाग ठप्प पार्ने जनाएकाे छ ।

त्यसैगरि जनप्रतिनिधिले कर्मचारी माथि हातपात गरि कानुन हातमा लिन खाेजेकाे र अरुकाे अस्तित्व जनप्रतिनिधिले स्विकार्न नसकेको देख्दा देशमा छाडातन्त्र माैलाएकाे महसुस गरेकाे समेत विज्ञप्तिमा जनाएकाे छ । नागरिकको जानकारीका लागि प्रकाशन गरिनु पर्ने सुचनालाई फेसबुकमा राखेकाे कारण इन्जिनियर कुटिएकाेमा घाेर भत्सना गर्दै कानुनी कारबाहीको माग गर्दै साेमबार विज्ञप्ति निकालेकाे राष्ट्रिय पुरनिर्माण प्राधिकरण प्राविधिक संजाल रामेछापका संयाेजक अरविन्द कुमार महताेले जानकारी दिनुभयाे ।

बझाङ जिल्ला खप्तडछान्ना गाउपालीका ६ निवासी इन्जिनियर खड्का २०७२ सालकाे विनासकारी भुकम्प पछिकाे निजी निवास पुनर्निर्माणकाे काममा ३ बर्ष देखि जिल्लाकाे सुनापति २ डिमिपाेखरीमा सव- ईन्जिनियरकाे रुपमा कार्यरत छन् । खड्काले अाफु वडामै बसेर ईमान्दारपुर्वक कामसम्पादन गर्दा गर्दै पनि अध्यक्ष केसिले पटक -पटक यस्ताे किसिमको गतिविधि गरेकाे र काम गर्न असजिलो भएकाे खड्काले खुलासा गर्नुभयाे ।

सिफारिस

राष्ट्रपतिले कतारी राजासँग गरे विपिन जोशी रिहाइको आग्रह, राजाले के भने ?

इजरायलमा हमासको आक्रमणपछि बेपत्ता विपिन जोशीको रिहाइका लागि पहल गरिदिन राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले कतारी राजासँग आग्रह गरेका छन्। दुई दिने राजकीय भ्रमणका क्रममा नेपाल आइपुगेका...

राष्ट्रपति पौडेल र कतारका राजाबीच के-के भए कुराकानी ?

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले जलवायु परिवर्तनबाट पृथ्वीलाई सुरक्षित राख्ने, हिमाललाई जोगाउने, पानीको स्रोत बचाउने र वातावरण सन्तुलन राख्ने जस्तो साझा चासोको मुद्दामा सहकार्यका लागि कतारलाई...

राष्ट्रपति पौडेल र कतारका राजाबीच शीतलनिवासमा भेट

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेल र कतारका अमिर (राजा) शेख तमिम विन हमाद अल थानीबीच राष्ट्रपति भवन निवासमा शीतल निवासमा द्विपक्षीय भेटवार्ता सुरु भएको छ। सो...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

राष्ट्रपति पौडेल र कतारका राजाबीच के-के भए कुराकानी ?

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेलले जलवायु परिवर्तनबाट पृथ्वीलाई सुरक्षित राख्ने, हिमाललाई...

राष्ट्रपति पौडेल र कतारका राजाबीच शीतलनिवासमा भेट

राष्ट्रपति रामचन्द्र पौडेल र कतारका अमिर (राजा) शेख तमिम...

काठमाडौं आइपुगे कतारका राजा थानी (तस्वीरहरू)

कतारका अमिर शेख तमिम बिन हमाद अल थानी नेपाल...

पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई गणतन्त्र गौरव सम्मान

नेकपा एमालेले पूर्वराष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारीलाई गणतन्त्र गौरव सम्मान प्रदान...

कतारका राजा आउने भएपछि सरकारले दियो भोलि सार्वजनिक बिदा

कतारका अमिर (राजा) शेख तमिम बिन हमाल अल थानी...

धेरै पढिएको