काठमाडौं – विद्यार्थीले संसद्को कामकारबाहीबारे पाठ्यपुस्तकमा पढ्छन् । तिनै विद्यार्थी सोमबार संघीय संसदमै आइपुग्दा उत्साहित थिए ।

सोमबार दिउँसो १ बजेका लागि प्रतिनिधि सभा बैठक बोलाइएको थियो । उनीहरू त्यसअगावै दर्शकदीर्घामा बसिसकेका थिए । उनीहरूका हातमा नोटबुक थियो ।

सदन सुरु भयो । राष्ट्रिय गान बज्यो । सभामुख, मन्त्री र सांसद उठे । दर्शकदीर्घामा रहेका विद्यार्थी पनि उठे । राष्ट्रिय गान सकिएलगत्तै सभामुख कृष्णबहादुर महराले बैठकको कारबाही अगाडि बढाउन खोजे । त्यही बेला प्रमुख प्रतिपक्षी कांग्रेस र राजपा सांसद जर्याकजुरुक्क उठेर बेल घेराउ गर्न पुगे ।

उनीहरू ‘संंसदीय सर्वाेच्चता कायम गर्, संसदीय समिति गठन गर्, भन्ने नारा लगाउन थाले । यो दृश्य देखेर विद्यार्थीहरू मुखामुख गर्न थाले । कतिपय अलमलमा परे । कतिपय हतास देखिन्थे । कोही अब के हुने हो भन्दै आत्तिए ।

सभामुख महराले पटक–पटक विपक्षी सांसदलाई बस्न आग्रह गरे । तर, प्रतिपक्षी दलको विरोध जारी रह्यो । करिब ४० मिनेट नाराबाजी चल्यो । अन्ततः सभामुखले बैठक स्थगन गरे । कानुन बनाउने संसद्को गतिविधि देखेर विद्यार्थी निराश बने । केहीले संसद् भवनलाई पनि सडकको संज्ञा दिए ।

नवयुग मावि, नाइटिंगललगायत चार विद्यालयका विद्यार्थी थिए । अरू विद्यार्थी फर्किए पनि नवयुगका भने संसद् बैठक अवरुद्ध हुनुको कारण बुझ्न केही समय त्यहीं अडिए । सत्तारुढ दल नेकपाका उपनेता सुवास नेम्बाङ बैठकबाट बाहिरिए । उनीहरूले नेम्बाङसँग प्रतिनिधिसभा गठन प्रक्रियादेखि यसले गर्ने कामबारे जिज्ञासा राखे ।

आजको अन्नपूर्ण पोष्ट दैनिकमा खगेन्द्र भण्डारीको बाइलाइनमा समाचार प्रकाशित छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here