भारतीय जनता पार्टीकी नेतृ एवं भारतकी पूर्व विदेशमन्त्री सुष्मा स्वराजको निधन भएको छ। नेतृ स्वराजको दिल्लीस्थित एम्स अस्पतालमा मंगलबार राति पौने १२ बजे निधन भएको हो।

उनलाइ अचानक हृदय घात भएपछि एम्स अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो। तर स्वास्थ्य खराबका कारण उनलाइ अस्पतालले बचाउन सकेन।

केन्द्रीय स्वास्थ्यमन्त्री हर्षबर्धन तथा केन्द्रीय सदस्‍य नितिन गडकरी एम्स अस्पतालमा पुगेका छन्। साथै सुष्माको श्रीमान र उनका परिवारका सदस्‍यहरु पनि अस्पताल पुगिसकेका छन्।

यसअघि सुष्माले तीन घण्टा पहिले मोदीलाइ बधाई दिँदै काश्मिरको मुद्दामा ट्विट गरेकी थिइन्।

उनको निधन भएपछि भारतका मन्त्री तथा भाजपाका नेताहरु नयाँ दिल्लीस्थित एआइआएएमएस अस्पताल पुगेका छन् । उनको निधनप्रति प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीले ट्विटरमार्फत दुख व्यक्त गरेका छन् । उनले ट्विटरमा लेखेका छन्, ” सुषमा जी एक प्रख्यात वक्ता र उत्कृष्ट सांसद हुन् । उहाँ पार्टी पंक्तिमा सम्मानित र प्रशंसनीय हुनुहुन्थ्यो । जब बीजेपीको पार्टी सिद्धान्त र स्वार्थको को कुरा आउथ्यो, र बीजेपीका लागि उहाँको योदान अतुलनीय छ ।”

प्रधानमन्त्रि मोदीले आफ्नो व्यक्तिगत ट्विटर ह्यान्डलबाट निरन्तर सुषमालाई सम्बोधन गर्दै चार ट्विट गरेका छन् । जहाँ उनले भारतका र बीजेपीका लागि सषमा योगदान र उनको निधनबाछ हुने क्षतिको बारेमा उल्लेख गरेका छन् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here