तोकिएभन्दा दोब्बर बढी भाडा माग्ने एक हेलिकोप्टर कम्पनीलाई कारबाही गर्न सरकारले निर्देशन दिएको छ।

संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालयले प्रभु हेलिकप्टर कम्पनीमाथि आवश्यक छानबिन गरी कारबाही गर्न उड्डयन क्षेत्रको नियाम निकाय नेपाल नागरिक उड्डयन प्राधिकरणलाई निर्देशन दिएको हो।

प्रभु हेलिकप्टरले बिरामी ल्याउन ‘चार्टर’ मा खोटाङ जान ३ लाख १५ हजार मागेको भन्दै पर्यटन मन्त्रालयका उजुरी परेको थियो। खोटाङ सेवा समाजका सचिवसमेत रहेका बाजिन्द्र विष्टले खोटाङको सावाकटहरेबाट बिरामी ल्याउन सुरुमा ३ लाख १५ हजार मागेको र पछि २ लाख ८५ हजार रुपैयाँभन्दा कममा नजाने भन्दै सिकिस्त बिरामी ल्याउन नमानेपछि साउन १८ गते मन्त्रालयमा उजुरी हालेका थिए।

रकम बढी मागेपछि पीडितले प्रभुको हेलिकप्टर प्रयोग गरेका थिएनन्। सरकारको २०७२ चैत ७ गतेको निर्णयअनुसार दुर्गम क्षेत्रमा हेलिकप्टर उडानको दर रेट निर्धारण गरेको थियो। उक्त निर्णयअनुसार ‘आर४४’ समूहका हेलिकप्टर प्रतिघण्टा उडान दर १ हजार अमेरिकी डलर निर्धारण गरिएको छ।

‘प्रभु हेलिकप्टरले माग गरेको रकम निर्धारित दरभन्दा बढी हो, होइन? उक्त उजुरीको सम्बन्धमा के भएको हो? दुर्गम क्षेत्रमा बस्ने सर्वसाधारणको उपचारसँग जोडिएको विषयमा छानबिन गरी सत्यतथ्य विवरण मन्त्रालयमा पेस गर्नू’ पर्यटन मन्त्रालयले प्राधिकरणलाई दिएको निर्देशनमा छ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here