काठमाडौं – विविध कारणले आजदेखि तीनसम्म विदा हुने भएको छ । विशेषगरी स्कुल कजेज तथा उद्योगधन्दाहरु यो तीन दिन बन्द रहने छन् ।

३० गते अर्थात आज रक्षबन्धन (जनैपूर्णिमा) पर्वको अवसरमा सरकारले विदा नदिएपनि स्वस्फूर्त रुपमा विदा मनाईदै छ । केही स्थानिय तहहरुले र प्रदेश सरकारले जनैपूर्णिमाको अवसरमा सार्वजनिक विदा दिएका छन् भने केहीले विदा नदिएपछि स्कुल, कलेज तथा कलकारखानाहरुमा बन्द छन् । सिन्धुपाल्चोकको पाँचपोखरी थामपाल गाउँपालिकाले सार्वजनिक विदा दिएको छ भने प्रदेश नम्बर २ सरकारलेपनि प्रदेशभित्र विदा दिएको छ ।

संघिय सरकारले विदा नदिएपनि सरकारी तथा गैरसरकारी विद्यालयहरुले तीन दिनसम्म स्थानिय विदा दिएका छन् । विहिबार जनैपूर्णिमा, शुक्रबार जाइजात्रा तथा शनिवार पनि सँगै परेकाले तीन दिन लगातार विदा छ । शुक्रबार काठमाडौं उपत्यकामा सार्वजनिक विदा दिइएको छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here