काठमाडौँ – रोयल इन्फिल्ड मोटरसाइलको आधिकारी विक्रेता ‘एम भी दुगड’ ग्रुप अन्तर्गतको विवेक अटो मोवाइलस् प्रा. लिले अन्तराष्ट्रिय महिला दिवसको अवसरमा ‘‘वुमन्स डे राइड’’ कार्यक्रम आयोजना गरेकोे छ ।

कार्यक्रमको शुभारम्भ रोयल इन्फिल्डका हेड अफ अपरेसन कनक जम्मरले गरे । बालाजु स्थित रोयल इन्फिल्ड शोरुमदेखि सुरु भएको राइडले बनस्थली–स्वयम्भु–बल्खु–सानेपा हुँदै टेकुको श्री जन उद्धार सेवा समितिमा पुगेको थियो ।

त्यस सेवा समितिमा रहेका बालआश्रममा राशन र पढाई–लेखाइका सामग्रीको सहयोग गरि पहिलो चरण समाप्त गरि दोश्रो चरणको लागि जन उद्धार सेवा समितिदेखि साँगासम्मको यात्रा गरेको रोयल इन्फिल्डका ब्राण्ड म्यानेजर अनुज मल्ल जानकारी दिए ।

३१ ओटा रोयल इन्फिल्ड मोटरसाइकलमा सवार ४३ जना राइडरहरुले राइडमा सहभागिता जनाएका थिए । राइडका मुख्य अतिथिमा गिनिज बुक्स अफ वल्र्ड रेकर्ड फर फिमेल जर्नालिस्ट टु समिट माउन्ट एभरेस्ट फ्रम बोथ नर्थ एन्ड साउथ साइड होल्डर कल्पना महर्जन थिइन्। सबैभन्दा बढी उमेर भएकी ६१ वर्षीया पूर्वडीआईजी विमला थापा र सबैभन्दा कम उमेरकी १७ वर्षीया सिताष्मा लामाको पनि राइडमा सहभागिता रहेको थियो ।

बालाजुस्थित रोयल इन्फिल्ड शोरुमदेखि साँगासम्मको ४० किलोमिटरको राइडका लागि वुमन इन्टरनेसनल एसोसिएसनकी प्रेसिडेन्ट सुनिता देशार रोड क्यापटेन थिइन्। यस राइडको रोड मार्सलिङ भने काठमाण्डौ लेजेन्ड्स् टिमले गरेको थियो ।

कार्यक्रममा गाइड दी ब्लाइन्ड र आक्वा पोङजस्ता भाइचारा अनि आपसी मेल बढाउने खेलहरु समावेश गरिएका थिए । गाइड दी ब्लाइन्डका विजेताहरु सिताष्मा लामा, रन्जु सापकोटा, रोशनी भण्डारी, स्मृति भारती र कोपिला मगर भए। आक्वा पोङका विजेताहरु सिताष्मा लामा, रोशनी भण्डारी र स्मृति भारती भए।

अनाथ बालबालिकालाई सेवा गर्दै आएको श्री जनउद्धार सेवा समितिलाई सहयोग एवं त्यस बालआश्रममा रहेका बालबालिकासँग अन्तरक्रिया गर्ने यस राइडको मुख्य उद्देश्य थियो । साथसाथै विभिन्न कार्य तथा पेसामा आबद्ध नारीहरुको सशक्तीकरण पनि यस राइडको मूल उद्देश्य थियो । कर्पोरेट सोसल रेस्पोन्सिबिलिटी (सीएसआर) लाई प्राथमिकता दिनु र महिला सशक्तीकरण र समानतालाई प्रोत्साहन गर्नु यस राइडको मनसाय थियो।

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here