रामेछाप –
रामेछापका प्रमुख जिल्ला अधिकारी लिला कुमारी केसिले गैर सरकारी संघ संस्थाहरूलाई समाज सेवाको नाममा धर्म प्रचार र राजनिती नगर्न अनुराेध गर्नुभएकाे छ ।

बुधबार जिल्ला प्रशासनमा भएकाे गैससहरुकाे कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक कार्यक्रममा सहभागीहरुले गैससहरुले धर्म प्रचार गर्ने गरेकाे र राजनिती गर्ने माध्यम बनाएकाे गुनासाे गरेपछि प्रजिअ केसिले गैससहरुलाइ धर्म प्ररचार र राजनिती नगर्न अाग्रह गर्नुहुदै संस्थाकाे कार्यक्रम र बजेट सार्वजनिक गर्न र कार्यक्षेत्र छुट्याएर कार्यक्रम गर्न समेत अाग्रह गर्नुभयाे । जिल्ला प्रशासन कार्यालय रामेछापले अायाेजना गरेकाे जिल्लामा क्रियाशील गैरसरकारी संघ संस्थाहरुकाे अार्थिक २०७५/७६ काे कार्यक्रमकाे बजेट सार्वजनिक कार्यक्रममा प्रजिअ केसिले यस्ताे बताउनु भएकाे हाे ।
त्यसैगरि कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि नेकपाका जिल्ला ईन्चार्ज तथा पुर्व सांसद देव शंखर पाैडेलले नेपालकाे विकासक्रममा गैससहरुकाे महत्वपूर्ण भुमिका रहेकाे बतनउनु भयाे । तीन तहकाे सरकारकाे संरचना रहेकाे र गैससहरुले पनि सरकारकाे लक्ष्य पूरा गर्न सगाउने हुदा कार्यक्रमकाे उद्देश्य र कार्यक्षेत्र अनुसार सम्बन्धित सरकारकाे अंगहरुसग समन्वय गरेर अगि बढ्नुपर्ने बताउनु भयाे ।
जिल्लामा क्रियाशील संघ संस्थाहरु मध्ये ५० लाख भन्दामाथिकाे कार्यक्रम गर्ने संस्थाहरुकाे बजेट तथा कार्यक्रम सार्वजनिक गरिएकाे हाे । जिल्ला प्रशासनमा १२ सय हाराहारीमा संस्था दर्ता भएकाे भएतापनि केही संस्थाहरु मात्र क्रियाशिल रहेकाे र त्यसमा पनि बार्षिक ५० लाख भन्दा बढिकाे कार्यक्रम गरिरहेकाे जिल्लाका ६ वटा संस्थाकाे कार्यक्रम तथा बजेट सार्वजनिक गरेकाे हाे ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here