काठमाडौँ – वाई वाई  ग्लोकल टीन हीरो नेपाल, २०२१ को आवेदन खुलेको घोषणा गरिएको छ । शुक्रबार उक्त कार्यक्रमको घोषणा गरिएको हो । किशोरकिशोरीहरुमा भएको प्रेरणा र उत्साहलाई प्रस्फुटन गरी उनीहरुले समाजमा गरेको प्रभावकारी कार्यलाई कदर र अरु माझ चिनाउने उद्देश्यले ग्लोकल प्रा.ली. सो कार्यकम गर्न लागेको हो ।

आज शुक्रबार भर्चुअल माध्यमबाट ग्लोकल टीन हीरो नेपाल, २०२१ सातौं संस्करणका लागि आवेदन खुलेको घोषणा गरिएको छ । गत बर्षझै यस बर्ष पनि ग्लोकल टिन हिरो नेपाल भर्चुअल रुपमा सेप्टेम्बर १ मा हुने अन्लाईन अवार्ड महोत्सब र सम्मेलन मार्फत घोषणा गरिनेछ ।

यस उपाधिको माध्यमबाट किशोरकिशोरीहरुमा उद्यमशील सोच बिकास एवं रचनात्मक सुरुवातको लागि थप उर्जा प्रदान गर्न सकिने आयोजकले जनाएको छ । नेपालमा २०१५ मा सुरु भएको यस कार्यक्रमले  हालसम्म नेपालका ६ किशोर किशोरिहरुलाई ग्लोकल टिन हिरो नेपालका रुपमा सम्मानित गरिएको छ भने ग्लोकल टिन हिरो ईन्डिया र श्रीलन्काबाट एकएक जना सम्मनित भएका छन । साथै २० अण्डर २० छनोट गरेर हाल सम्म ९१ जनालाई सम्मानित गरिएको छ । ग्लोकल टिन हिरोलाई दक्षिण एसियाली राष्ट्रबिच प्रचार गर्ने लक्ष्य आयोजकले  लिएको छ ।

सेप्टेम्बर १ मा हुने यस कार्यक्रममा  शिक्षा, उद्यमशीलता, कूटनीति, एवम अन्य विविध क्षेत्रका ब्यक्तित्वहरुको उपस्थिती रहने छ ।

कसरी  दिने आवेदन ?

देशभरिका प्रभावशाली किशोरकिशोरीले समाजसेवा, पत्रकारिता, रोबोटिक्स, कम्प्युटर प्रोग्राम्मिंग, उद्यमशीलता एवं सामाजिक चेतना, वातावरण संरक्षण, सामाजिक रुपान्तरनका कार्यहरु लगायता बिविन्न अन्य क्षेत्रमा आफ्नो कौशलता दर्साएका प्रतिभावानहरुले https://nepal.glocalteenhero.com/ मार्फत नि:शुल्क आवेदन भर्न सक्ने छन ।

पहिलो चरणमा कुल आबेदनहरुलाई अन्तरबार्ता र दस्ताबेज समिक्षाको आधारमा ग्लोकल अन्डर २० को घोषणा गरिने छ । त्यसपछि उनीहरुको कामको सुरुवात र प्रभावको आधारमा उकृष्ट ६ को छनोट हुनेछ र अन्तिम चरणमा ६ जनाको व्यक्तित्व मापदण्ड, डोमेन ज्ञान र दुरदर्शनको मापनको लागि अन्तर्वार्ता हुनेछ र २०२१ को बिजेता घोषणा गरिनेछ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here