रामेछाप – रेडियो तामाकोसीकाे अायाेजनामा विश्व स्वतन्त्रता दिवसको अवस्था विषयक अन्तरक्रिया रामेछाप र मन्थली नगरपालिकामा अाज अन्तरक्रिया कार्यक्रमकाे अायाेजना गरि मनाएकाे छ ।

कार्यक्रममा पत्रकार दिपक भट्ट र सुमित श्रेष्ठले  स्वतन्त्रता सम्बन्धि कार्यपत्र प्रस्तुत गर्नु भएकाे थियाे । कार्यपत्रमा  व्यक्तिगत स्वतन्त्रता , पारिवारिक , सामाजिक , राजनितीक ,अार्थिक लगाएत विभिन्न किसिमकाे स्वतन्त्रता समेत उल्लेख गरिएकने थियाे । विभिन्न किसिमकाे स्वतन्त्रताकाे लागि विश्वका विभिन्न राष्ट्र तथा ब्यक्तिहरुले बेलाबेलामा अभियान तथा अान्दाेलन समेत गर्दै अाएकाे इतिहास भएकाे समेत उल्लेख गरिएकाे थियाे । 
यसैगरि कार्यक्रममा मन्थली नगरपालिकाका प्रमुख रमेश कुमार बस्नेतले स्वतन्त्रता सामाजिक मुल्यमान्यतामा अाधारित हुने गर्दछ भन्दै कुनैपनि मानिसलाई सामाजिक मुल्यमान्यता भन्दा माथि उठेर स्वतन्त्रता प्रयाेग गर्ने अधिकार नहुने बताउनु भयाे । त्यसैगरि , ठाउँ , परिवेश तथा देश अनुसार व्यक्ति तथा राष्ट्रकाे स्वतन्त्रताकाे अधिकार पनि राज्यकाे संबैधानिक व्यवस्था अनुसार फरक हुने पनि बताउनु भयाे ।

कार्यक्रम रामेछाप नगरपालिका र मन्थली नगरपालिकासगकाे सम्न्वयमा  रेडियो तामाकोसी ९७.५ मेगाहर्ज मन्थलीले अायाेजना गरेकाे हाे ।

स्वतन्त्रता विषय अाफैमा जटिल तथा भेगविषय भएकाले सबैकुरा समेट्न र बुझ्न जटिल छ । स्वतन्त्रताकाे अधिकारलाई  नेपालकाे संविधान २०७२ काे भाग ३ मा पनि व्यवस्था गरिएकाे छ ।
स्वतन्त्रता दिवस सन् २००१ काे नाेभेम्बर १ बाट अमेरिकाबाट सुरु भएकाे पाईन्छ ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here