रामेछाप – रामेछापकाे सुकाजाेरमा संचालन भएकाे घरेलु स्यानिटरी प्याड उत्पादन तालिम मंगलबार सम्पन्न भएकाे छ । रामेछाप नगरपालिकाे अार्थिक सहयाेगमा रामेछाप विज्नेस प्रमाेशन प्रालिकाे अायाेजनामा संचालित सातदिने स्यानिटरी प्याड बनाउने तालिममा नगरपालिकाका १८ जना महिलाको सहभागिता रहेकाे थियाे ।

रामेछाप जिल्लामा पहिलाे पटक अायाेजना गरिएकाे साे तालिम स्थानीय महिलालाई स्वराेजगार बनाउने उद्देश्यले त संचालन गरिएकाे प्रालिका अध्यक्ष गुञ्ज बहादुर कार्कीले जानकारी दिनुभयाे । कार्यक्रममा रामेछाप नगरपालिकाकी उपप्रमुख सिर्जना खड्काले महिनावारीकाे समयमा महिलाहरुले विभिन्न किसिमको समस्या बेहाेर्नु परेकाे उदृत गर्दै त्यस्तो किसिमकाे समस्यालाई न्युनिकरण गर्न सहयाेग पुर्याउने विस्वास व्यक्त गर्नुभयाे ।

त्यसै गरि नेिाल सरकारले सबै सामुदायिक विद्यालयमा नि: शुल्क स्यानिटरी प्याड वितरण गर्ने नीतिलाई समेत स्तानीय स्तरमा उत्पादन गरिएकाे प्याड प्रायाेगमा अाउनसक्ने भन्दै उहाले नियमित उत्पादन गर्न सके उद्योगकाे रुपमा विकास गर्ने उद्देश्य नगरले लिएकाे उपप्रमुख खड्काले जानकारी दिनुभयाे ।

कार्यक्रममा रामेछाप नगरपालिकाका रामेछापकी उपप्रमुख सिर्जना खड्काकाे प्रमुख अातित्थ्यता तथा रामेछाप विज्नेस प्रकाेशन प्रालिका अध्यक्ष गुञ्ज बहादुर श्रेष्ठको अध्यक्षता भएकाे थियाे भने नगरपालिकाका प्रशासकिय अधिकृत इस्वाेरी दाहाल, नगरका सबै वडाका वडा अध्यक्षहरु तथा नगरका नगरकार्यपालिकाका सदस्यहरुकाे सहभागिता रहेकाे थियाे ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here