त्रिभुवन विमानस्थलमा जहाज दुर्घटनाग्रस्त

काठमाडौँः दिउँसोको खाजा खाएर कर्पोरेट टावर’को नवौँ तलास्थित अन्नपूर्ण पोस्ट् दैनिकको कार्यालयमा जानका लागि हामी लिफ्ट चढ्नुपूर्व लिफ्टमा आएको प्राविधिक समस्याका कारण केहीबेर हामी भुइँतलामै रोकियौं । लिफ्टभित्र पसेपछि मेरो मनमा ‘लामो समयसम्म लिफ्टभित्रै बन्द हुनुपरे कस्तो असहज हुँदो हो’ भन्ने चिसो पसेको थियो ।

खाजा खान जानुअघि लिफ्टमा नै मित्र शिवप्रसाद तिवारीसँग ‘जतिखेर जेपनि हुनसक्छ’ भन्दै मैले मृत्युको प्रसंगसमेत उप्काएको थिएँ। उनले मृत्युबारे निरन्तर चिन्तन गर्नु ठीक नभएको बताएका थिए। जीवन अनिश्चित भएकाले प्रत्येक पल खुसीपूर्वक जिउनुपर्छ भन्ने मेरो तर्क थियो।

हामी नवौं तलामा पुग्दा अनलाइनबाहेकको कार्यकक्ष खाली देखियो । भर्याङबाटै अन्नपूर्ण टावरका धेरैजसो कामकाजी व्यक्तिहरू हस्याङफस्याङ गर्दै छततर्फ उक्लिरहेका थिए । तीमध्ये कसैले भन्यो ‘त्रिभुवन विमानस्थलमा आगलागी भयो ।’

मलाई लाग्यो– सेनाले आगलागीसम्बन्धी कुनै ‘नक्कली अभ्यास’ ग-यो या सडक या कतिपय अवस्थामा सरकारी कार्यालयमा बेलाबेला मान्छेहरूले प्लास्टिक बालेजस्तै एयरपोर्टमा पनि कसैले फोहरको गुर्दुम बाले ! दुविधामा रहँदै पनि झोलाको क्यामरा हत्तपत्त लिएर छतमा पुगें ।

नभन्दै त्रिभुवन विमानस्थलको आकाशमा कालो धुवाकोँ बाक्लो मुस्लो छुटेको देखियो । मैले क्यामरा अन गरेँ, कुनै बेला क्याम्पसमा फोटोग्राफी पढाए पनि न म व्यावसायिक फोटोग्राफर थिएँ न भिडियोग्राफर । मैले आगलागीका मुस्लोका केही तस्वीर र भिडियो पनि खिचें । तर त्यतिखेरसम्म कुनै पनि स्रोतले विमानस्थलमा विमान दुर्घटना भएको जानकारी दिएको थिएन, विमानस्थलमा के भयो भनेर आधिकारिक रूपमा प्रयास लगाउने कोशिस गर्दैथियौं ।

तर पनि मैले आगोको मुस्लोलाई जुम गरिरहें । मुस्लोतर्फ जुम गर्दागर्दै दृश्यमा एक पुरुष देखिए, तिनको पोशाक हेर्दा ती उद्दारक या सुरक्षाकर्मीजस्ता देखिन्थेनन् । ती खोच्याउँदै विमानस्थलको धुवाँबाट भाग्दैजस्तो देखिए । उनी सुरक्षित स्थलतर्फ लाग्दैगर्दा उनको अघि केही मान्छेका टाउका पनि थपिए ।

तर भिडियोमा देखिएको धुँवाको बाक्लो मुस्लोबीच उनीहरू एकाएक दृश्यबाट हराए । यो सब खिच्दै गर्दा मेरो मनमा ती मान्छेहरूबारे कुनै चासो थिएन । तर क्यामराबाट भिडियो कम्प्युटरमा उतारेपछि मलाई लाग्यो– वास्तवमा उनीहरू कोको थिए ? ती कता हराए ? उद्धार भएका २५ मा त परे कि परेनन् ?

भिडियो हेर्नुहोस्

सिफारिस

मन्त्रीहरू हेरफेर गर्दै प्रचण्ड, को को हुँदैछन् बिदा ?

प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले आगामी आर्थिक वर्ष २०८१/०८२ को बजेट पारित भएलगत्तै मन्त्रिपरिषद्मा व्यापक हेरफेरको तयारी गरेका छन् । उनले केही महिनायता मन्त्री हेरफेरको प्रयास...

कहाँ गए प्रहरी सहायक निरीक्षकसहित १३ जवान, सात दिनभित्र हाजिर नभए जागिर चैट

प्रहरी प्रधान कार्यालयले आफूखुशी गैरहाजिर रहेका १३ जना प्रहरीलाई सम्पर्कमा आउन सूचना जारी गरेको छ। कार्यालयले प्रहरी सहायक निरीक्षकदेखि जवानसम्म १३ जना कर्मचारी झन्डै दुई...

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन आज किन आउँदैछन् नेपाल ?

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन वेइडोङ्ग तीन दिने औपचारिक भ्रमणमा नेपाल आउने भएका छन्। परराष्ट्र मन्त्रालयका अनुसार चिनियाँ उप विदेशमन्त्री आज नेपाल आउन लागेका हुन। उनी...

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

भर्खरै

कहाँ गए प्रहरी सहायक निरीक्षकसहित १३ जवान, सात दिनभित्र हाजिर नभए जागिर चैट

प्रहरी प्रधान कार्यालयले आफूखुशी गैरहाजिर रहेका १३ जना प्रहरीलाई...

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन आज किन आउँदैछन् नेपाल ?

चिनियाँ उप विदेशमन्त्री सन वेइडोङ्ग तीन दिने औपचारिक भ्रमणमा...

अबका ३ दिन धेरै ठाउँमा भारी वर्षा हुने, आज कहाँ कहाँ पर्छ पानी?

अहिले कोसी, मधेस, बागमती र गण्डकी प्रदेशका अधिकांश भूभाग...

सुशील प्याकुरेलद्वारा राजदुत पद अस्वीकार

काठमाडौँ - सुशील प्याकुरेलले राजदुत पद अस्वीकार गरेका छन्...

खेलमार्फत् अर्थतन्त्र र कूटनीतिक सम्बन्ध सुदृढ गर्न पहल लिइरहेको छु : प्रधानमन्त्री

काठमाडौँ - प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’ले खेलमार्फत् अर्थतन्त्र र...

सामान्य अवस्थामा नेपाली सेना हतियार लिएर सीमा सुरक्षाको लागि बस्न मिल्दैन : रक्षामन्त्री उप्रेती

रक्षामन्त्री हरिप्रसाद उप्रेतीले सामान्य अवस्थामा नेपाली सेना हतियार लिएर...

धेरै पढिएको